« Пятница Апрель 13, 2018 »

С 26 марта приглашаем в музей посетить выставку декоративно-прикладного искусства. Представлены работы, выполненные в различной технике: роспись по стеклу, роспись по ткани, вышивка гладью, крестиком и бисером, выжигание по дереву, куклы из текстиля, пасхальная роспись яиц, роспись деревянной утвари, батик, работа с берестой, вытинанка, бумагопластика и др.

Входной билет: 20 коп.

Время работы: вторник-суббота, 9.00-18.00

Адрес: Интернациональная, 48.

Начало: 13.04.2018 10:42

З 11 красавіка на Вялікам тыдні ў Чавускім раённым гісторыка-краязнаўчым музеі пачала дзейнічаць этнаграфічная выстава «Дакраніся да вытокаў малой радзімы». Тут прадстаўлены арыгінальныя прадметы побыту, традыцыйныя народныя касцюмы, абрусы, ручнікі, прыстасаванні для апрацоўкі лёну, рамесныя вырабы з лазы і дрэва, іконы, вырабленыя саматужным спосабам, фатаздымкі жыхароў чавускай зямлі канца XIX і пачатку ХХ стагоддзя.